oficer portu w Inspektoracie Administracji Portów i Hydrografii w Kapitanacie Portu Darłowo

Filed under: Darłowo | Administracja Publiczna

OGŁOSZENIE NR 177958

Urząd Morski w Słupsku

Dyrektor
poszukuje kandydatów na stanowisko:
oficer portu

w Inspektoracie Administracji Portów i Hydrografii w Kapitanacie Portu Darłowo

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Pełny etat

Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

al. Sienkiewicza 18

76-200 Słupsk

Miejsce wykonywania pracy:

Darłowo

Kapitanat Portu w Darłowie ul. Zachodnia 2 76-150 Darłowo

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

nadzór nad przestrzeganiem zarządzeń i przepisów porządkowych przez jednostki pływające i użytkowników portu;

wydawanie poleceń w zakresie spraw nie unormowanych przepisami w celu eliminowania zagrożeń życia i zdrowia ludzkiego;

prowadzenie dochodzeń do Izb Morskich;

nadzór nad kierowaniem ruchem jednostek pływających;

bieżący nadzór nad prawidłowym działaniem oznakowania nawigacyjnego w celu zgłaszania nieprawidłowości dla jednostek pływających oraz odpowiednich służb urzędu;

doraźne kontrole jednostek pływających w celu sprawdzenia, czy wymagania określone w dokumentach bezpieczeństwa jednostek są zachowane;

udział w akcjach ratowniczych, przeciwsztormowych, przeciwpowodziowych w celu sprawnego ich przeprowadzania;

ogólny nadzór nad stanem budowli hydrotechnicznych, nadzór nad wykonywaniem usług portowych w celu kontroli czy wymagania odnośnie ich stanu i wyposażenia są zgodne z wymaganiami określonymi w odpowiednich przepisach.

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

- praca w terenie,

- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

Czynniki szkodliwe dla zdrowia:

- praca przy monitorze ekranowym (komputer) powyżej 4h dziennie.

Warunki uciążliwe:

- zmienne warunki atmosferyczne.

Bariery architektoniczne:

- schody,

- brak windy,

- brak podjazdu,

- brak odpowiednio dostosowanych toalet,

- brak drzwi odpowiedniej szerokości.

Narzędzia i materiały pracy:

- komputer.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

wykształcenie: wyższe

doświadczenie zawodowe/staż pracy: 12 miesięcy doświadczenia zawodowego w obszarze związanym z gospodarką morską

pozostałe wymagania niezbędne:

dyplom na poziomie operacyjnym w dziale pokładowym,

świadectwo przeszkolenia w zakresie wykorzystania radaru ARPA poziom operacyjny lub świadectwo operatora/obserwatora radarowego wydane po 24 sierpnia 2000 r.

świadectwo operatora łączności bliskiego zasięgu UKF,

ważne świadectwo zdrowia dla marynarzy wydane przez uprawnionego lekarza (aktualne w momencie naboru),

znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,

obsługa komputera.

Wymagania dodatkowe

wykształcenie wyższe kierunkowe - morskie,

doświadczenie w pracy w administracji,

umiejętność pracy w zespole,

komunikatywność,

odpowiedzialność,

znajomość przepisów z zakresu administracji portów.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

życiorys i list motywacyjny

oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji

oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie

kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego

dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje i uprawnienia wymagane na stanowisku - wskazane w ogłoszeniu,

kopie posiadanych świadectw pracy oraz inne dokumenty potwierdzające zatrudnienie.

Inne dokumenty i oświadczenia:

kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów: 2016-02-28

Miejsce składania dokumentów:

Urząd Morski

Sienkiewicza 18

Inne informacje:

Nasz Urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

W ofercie należy podać dane kontaktowe: adres do korespondencji, numer telefonu, adres e-mailowy oraz wskazać sposób postępowania z dokumentami rekrutacyjnymi po zakończeniu naboru (odbiór osobisty/odesłanie/zniszczenie). W przypadku braku informacji dokumenty zostaną zniszczone po upływie 3 miesięcy. Wszystkie oświadczenia (wzory oświadczeń zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu) muszą być opatrzone datą sporządzenia i własnoręcznie podpisane. Oferty niekompletne oraz złożone i uzupełniane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego data wpływu do Urzędu nie później niż trzy dni od daty określającej termin składania dokumentów). Kandydatki/kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną zakwalifikowani do dalszego etapu naboru, o czym będą poinformowani e-mailem i/lub telefonicznie. Postępowanie rekrutacyjne będzie polegało na rozwiązaniu pisemnego testu z wiedzy merytorycznej i znajomości języka angielskiego. Z osobami, które zaliczą test pisemny na poziomie minimum 60% zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna. O ostatecznym wyborze kandydatki/kandydata zdecyduje Dyrektor Urzędu.

Wynagrodzenie zasadnicze 3161,17 zł wg mnożnika 1,687 + dodatek stażowy.
« Specjalista ds. rekrutacji
Pakowacz/Pakowaczka (Goleniów) »