inspektor weterynaryjny do spraw bezpieczeństwa żywności

Filed under: Milicz | Administracja Publiczna

OGŁOSZENIE NR 177933

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Miliczu

Powiatowy Lekarz Weterynarii
poszukuje kandydatów na stanowisko:
inspektor weterynaryjny

do spraw bezpieczeństwa żywności

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Pełny etat

Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

Inspekcja Weterynaryjna

ul. Wojska Polskiego 40, 56-300 Milicz

Miejsce wykonywania pracy:

Milicz

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

Nadzór higieny w ubojni zwierząt, przetwórniach mięsa i punktach skupu dziczyzny oraz prowadzenie rejestru kontrolowanych podmiotów i przeprowadzanych kontroli

Pobieranie prób środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego w ramach monitoringu w zakresie wykrywania niedozwolonych substancji chemicznych, biologicznych, pozostałości leków i skażeń promieniotwórczych

Prowadzenie kontroli nad postępowaniem z ubocznymi produktami pochodzenia zwierzęcego, kontrola środków transportu produktów pochodzenia zwierzęcego

Nadzór nad badaniem zwierząt rzeźnych i mięsa w obwodach badania

Sprawowanie kontroli nad przestrzeganiem identyfikacji i rejestracji zwierząt i ich przemieszczania w zakładzie uboju zwierząt rzeźnych

Kontrola przestrzegania przepisów o ochronie zwierząt w obrębie zakładu ubojowego

Przyjmowanie i wysyłanie informacji o niebezpiecznych produktach żywnościowych w ramach systemu RASFF

Prowadzenie dokumentacji, sprawozdawczości i niezbędnej ewidencji spraw oraz wykonywanie innych poleceń Powiatowego Lekarza Weterynarii

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

Praca od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 do 15:30

Praca w siedzibie Inspektoratu oraz w terenie (obszar powiat milickiego )

Praca w zespole

Krajowe wyjazdy

Dyspozycyjność

Zagrożenie korupcją

Stres związany z bezpośrednią i telefoniczną obsługą klienta

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

Urząd zlokalizowany jest w dwupiętrowym budynku, budynek nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stanowisko zlokalizowane w pokoju biurowym ( II Piętro) oświetlone światłem słonecznym i sztucznym, wyposażone w zestaw komputerowy, meble biurowe oraz elektryczne urządzenia biurowe. Praca w terenie i przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie. Brak dostępu do pomieszczeń usytuowanych na I i II piętrze dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz osób mających problemy z samodzielnym poruszaniem się po schodach brak windy. Brak toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

wykształcenie: wyższe wyższe weterynaryjne lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej

pozostałe wymagania niezbędne:

Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii w przypadku posiadania wyższego wykształcenia weterynaryjnego

Znajomość przepisów ustawy o służbie cywilnej

Znajomość ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej

Znajomość KPA

Obsługa komputera

Czynne prawo jazdy

Wymagania dodatkowe

Przeszkolenie w zakresie badania zwierząt rzeźnych i mięsa

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

życiorys i list motywacyjny

oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji

oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie

kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego

kopia świadectw pracy , ukończonych kursów i szkoleń

kopia prawa wykonywania zawodu lekarza weterynarii

Inne dokumenty i oświadczenia:

kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów: 2016-02-28

Miejsce składania dokumentów:

Powiatowy Inspektorat Weterynarii

Wojska Polskiego 40

56-300 Milicz

Inne informacje:

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
« Pracownik pomocniczy w markecie budowlanym
Bytom - Konsultant Telefoniczny »